Arama Motoru
Katologlarımız
Linkler
Adalar Duvar Kağıdı
Ataşehir Duvar Kağıdı
Beykoz Duvar Kağıdı
Çekmeköy Duvar Kağıdı
Kadıköy Duvar Kağıdı
Kartal Duvar Kağıdı
Maltepe Duvar Kağıdı
Pendik Duvar Kağıdı
Sancaktepe Duvar Kağıdı
Sultanbeyli Duvar Kağıdı
Şile Duvar Kağıdı
Tuzla Duvar Kağıdı
Ümraniye Duvar Kağıdı
Üsküdar Duvar Kağıdı
Arnavutköy Duvar Kağıdı 
Avcılar Duvar Kağıdı
Bağcılar Duvar Kağıdı
Bahçelievler Duvar Kağıdı
Bakırköy Duvar Kağıdı
Başakşehir Duvar Kağıdı
Bayrampaşa Duvar Kağıdı
Beşiktaş Duvar Kağıdı
Beylikdüzü Duvar Kağıdı
Beyoğlu Duvar Kağıdı
Büyükçekmece Duvar Kağıdı
Çatalca Duvar Kağıdı
Esenler Duvar Kağıdı
Esenyurt Duvar Kağıdı
Eyüp Duvar Kağıdı
Fatih Duvar Kağıdı
Gaziosmanpaşa Duvar Kağıdı
Güngören Duvar Kağıdı
Kağıthane Duvar Kağıdı
Küçükçekmece Duvar Kağıdı
Sarıyer Duvar Kağıdı
Silivri Duvar Kağıdı
Sultangazi Duvar Kağıdı
Şişli Duvar Kağıdı
Zeytinburnu Duvar Kağıdı
Sarıyer Evden Eve Nakliyat
Bahçeşehir Evden Eve Nakliyat

DUVAR KAĞIDI

Yeni nesil duvar kağıtları ile duvarlarınızı dekore ederken estetik ve görsel unsurların yanısıra  beraberinde günümüz teknolojisinin getirdiği bazı avantajlara da  extra dan sahip olursunuz. Aşağıda Yeni nesil Duvar kağıtlarının eski duvar kağıtları ve diğer duvar kaplama maddelerine karşı bazı avantajlarını bulacaksınız.

SiLiNEBiLiR ;  Yeni nesil duvar kağıtları silinebilir özelliktedir  Islak ve nemli bezle doğal sabunlu su ile silinebilir temizlenebilir . Bu sayede duvar kağıdı yıllarca temiz bir şekilde duvarlarını zı muhafaza eder. Burada dikkat etmeniz gereken nokta duvar kağıdınızı güçlü asidik yapısı olan çamaşır suyu, amonyak esaslı kimyasal temizlik malzemeleri ile temizlemekten kaçınınız, bu duvar kağıdınızın yapısının bozulmasına ve renginin ağarmasına sebep olabilir. Bu konuda doğal beyaz sabun sizin için en iyi çözüm olacaktır.

ÖRTÜCÜ : Yeni nesil duvar kağıtları ,esnek ve sağlam yapısı sayesinde duvarlarınızdaki yüzey hatalarını çatlama ve kabarmaları örter kılcal çatlamalara ve eski boya dökülmesi gibi sorunlara yine duvarlarınızın kabarmasına engel olur. Yeni binalarda sıkça karşılaştığımız duvar çatlamaları yeni nesil duvar kağıtlarıyla tamamen yıllarca sizi rahatsız etmeyacektir.

EK YERİ BELLİ ETMEZ ; Yeni nesil duvar kağıtları üst üst e değil  yan yana yapışır ek yeri belli etmez .Düzgün uygulanmış yeni nesil duvar kağıtlarında ek yeri belli olmaması gerekir.  eskiden duvar kağıtları kenar kesimleri düzgün yapılamadığından üst üste yapıştırılır veya orta kesim yapılarak bu sorun giderilmeye çalışılırdı . Bu ise desen kaymaları ve devamlı dikey çizgilerin çok belirgin olması gibi sorunlara yol açıp uygulamada sıkıntılara sebep oluyordu .Yeni nesil duvar kağıtlarında kenar kesimleri mükemmel denilecek oranda düzgün üretildiğinden ötürü uygulaması kolay ve ek yeri belli olmadığından ötürü daha iyi sonuç vermektedir.

SÖKÜLEBİLİR ELYAF TABAN : Yeni nesil duvar kağıtları elyaf ve  pamuk lif içeren yapısı ile duvarınızdan sökerken kopmaz kolay sökülür. Yeni nesil duvar kağıtlarında duvar kağıdınızın zamanı geldiğinde duvarlarınızdan kolay sökülebilmesi için üreticiler günümüz teknolojisinin getirdiği avantajlarından yararlanarak duvar kağıtlarının alt katmanlarına taban kısımlarına elyaf veya pamuk lifler yerleştiriyorlar, bu ise eskiden olduğu gibi duvar kağıdının duvardan sökülmesini problem olmaktan çıkarıyor. Duvar  kağıdı tabanından ayrılmadan bütün olarak duvarlardan kolayca ayrılıp size zaman ve emek olarak tasarruf sağlıyor. Hatta altındaki zemine ve boyaya bile zarar vermeden. Duvar kağıdının sökülebilir özellikte olması bizce önemli bir özellik duvar kağıdı alırken buna dikkat edilmesini tavsiye ediyoruz.

ALEVE DAYANIKLI KOLAY ALEV ALMAZ  Yeni  Nesil duvar kağıtları Avrupa birliğinde  EN – 235 normlarında belirtilen özelliklerde aleve karşı dirençli üretilmektedir. Ateş karşısında duman üretmez aleve karşı direnir . Bu özellik öncelikle otel, işyerleri, iş merkezleri için aranılan bir özellik olmakla beraber artık ev için üretilen duvar kağıtlarında da sıkça kullanılmaya standart hale gelmeye başladı biz güvenlik açısından  bunu da önemli bir özellik olarak görüyoruz.

SES İZOLASYONU  ; Bazı yeni nesil duvar kağıtları yumuşak ve dokulu olanlar  duvarlarda  ses izolasyonu sağlar. Profosyonel kullanımlar için özel üretilmiş akustik duvar kaplamalarda  olmakla beraber ev için üretilmiş yumuşak dokulu tekstürlü bazı duvar kağıtları size bu avantajıda  sağlar.

ISI İZOLASYONU ; Yeni nesil duvar kağıtları yapısındaki ham kağıt vinil ve bazı püskürtme dokulu duvar kağıtları duvarlarda % 20 lere varan ısı izolasyonu sağlayabiliyorlar. Dolayısyla duvarlarda nem oluşumuna ısı geçişlerine saten boyada ve yağlı boyada  sıkça gördüğümüz terlemelere engel olabiliyorlar .Yine aynı özellikten dolayı duvarlarda  küf ve mantar  oluşumunu engellemeye de yardımcı olurlar.

SAĞLIK:Yeni nesil duvar kağıtları üretimi Avrupa birliği ülkelerinde   yetkili sertifika kuruluşları tarafından test edilip onaylanma mecburiyeti vardır.  Hijyen ve sağlıklı olduğu yine kalite ve renk solmazlık testleri  yapılmaktadır.

İçerisinde kanserojen madde kullanımı alerjen maddeler olup olmadığı denetlenip sertifikalar ile tesbit edilmektedir.özellikle ucuz üretim yapan bazı  üretici firmalar ve merdiven altı üretim yapan bazı üreticiler bunu göz ardı edebilmektedir.  Satıcınızdan mutlaka ürünün sağlıkla ile ilgili sertifikalarının olup olmadığını sorunuz

BEBEKLER İÇİN DOĞAL DUVAR KAĞITLARI ; Bebek ler için Ham Kağıt ve kök boyalardan üretilmiş Özel bebek odası  Duvar kağıtları da piyasada bulmak mümkündür.

UZUN ÖMÜRLÜ VE EKONOMİKTİR  ; Yeni nesil duvar kağıtları eski duvar kağıtlarına ve duvar kaplama malzemelerine göre uzun seneler solmama ve kalite ömrüne sahiptir. Uzun yıllar kullanabileceğiniz bir ürün sizin için aynı maliyetleri ve çabaları göze almamak demektir. Artık duvar kağıdı fiyatları boya ve diğer kaplama malzemelerine çok yaklaşmış durumdadır .Önümüzdeki yıllarda kullanım oranlarının da artmasıyla maliyet olarak daha da uygun olacağını düşünmekteyiz.   

BİNLERCE RENK BİNLERCE DESEN ; Günümüzde Yeni nesil duvar kağıtları çok geniş ürün yelpazesine sahiptir çeşitli desen ve dokulu sonsuz renkte üretim ve renk avantajlarıyla istediğiniz renkte ve desende size duvar kağıdı bulma avantajı sağlamamaktır.Diğer duvar kaplama malzemelerinde olduğu gibi bütün mekanı aynı renk yapmak zorunda değilsiniz tek duvar desenli diğer duvarlar düz tamamı desenli modern desenli   Binlerce renk ve Desen den oluşan koleksiyonlar ile artık hayalinizdeki  duvarlara sahip olabilirsiniz .